Sistem Bilgisayar Hatay

Go to content

Main menu

Güvenlik Sistemleri

HizmetlerimizGüvenlik Sistemi Kurdurmadan Önce:

Güvenliğinizi sağlamak için satın alacağınız bir güvenlik alarm sistemi, güvenlik kamerası sistemi veya yangın ihbar sisteminin ne ölçüde güvenlik sağlayacağının tespit edilmesi ; güvenlik sistemi kurulacak yerin keşfinden başlanarak, sistem montajı, eğitim ve güvenlik sistemleri kurulum sonrasında teknik servis destek hizmetlerinin tamamının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Güvenlik sistemi kurulurken yapılan hatalar uygulamalar, kullanıcının yanlış bilgilendirilmesi, güvenlik sistemi montajında  kalitesiz yardımcı ekipman (kablo, konnektör, alçak gerilim transformatörler vb) kullanılması uzun dönem göz önüne alındığı zaman, giderilmesi oldukça zor bir süreç isteyen sorunları oluşturacağından güvenlik sistemi almadan önce çok iyi şekilde araştırmanızı tamamlamalısınız.


Yangın Algılama Sistemleri,Yangın Alarm Sistemi

Yangın Algılama Sistemleri konvansiyonel ve analog adresli olmak üzere başlıca iki tipdedir. Bu iki grup altındaki Yangın Algılama Sistemleri (Yangın Alarm Sistemi)aynı amaca hizmet ederler fakat kullanım alanları biraz farklıdır.
Analog adresli Yangın Algılama Sistemleri; Otel vb çok odalı ve büyük binalarda, otellerde çok bölgeli büyük projelerde kullanılır.Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi daha küçük işletmelerde kullanılır.
Her iki çeşit Yangın İhbar Sistemi’nin ortak özelliği ise; 365 gün-7 gün-24 saat çalışır durumda olmaları ve çalışır durumda olduklarına dair kesin belirgin gösterge olmayışıdır. Yangın İhbar Sistemi ihtiyaç anında kullanıma hazır olması için doğru projelendirme ve uygulama şartdır.


GÜVENLİK SİSTEMLERİ’niz GÜVENİLİR OLSUN!
Günümüzde özellikle Büyük kentlerde Güvenlik Sistemleri lüks değil bir gereksinimdir.Güvenlik Sistemleri; Alarm Güvenlik Sistemi, Hırsız İhbar Sistemleri, Güvenlik Kamera Sistemleri, Yangın İhbar Sistemi, Araç Takip Sistemleri, Çevre Güvenlik Sistemleri, Kartlı Geçiş Sistemleri, Turnike, bariyer, Parmak izli Kapı Kilit Sistemleri,Parmak izli geçiş sistemi vb. birimlerden oluşur.
Güvenlik Sistemleri kurduracaksanız Güvenlik Sistemi Firması’nı yerinde görmeye gitmek avantaj sağlar.Güvenlik Sistemleri çözümleri sunan firmaya bizzat giderek güvenlik sistemi ürünlerini yerinde görek,kıyaslama yapmak, kendi ihtiyacınıza en uygun olan Güvenlik Kamera Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Güvenlik Kameraları, Alarm Sistemleri, Ip Kamera, Dvr Kart, Dijital Kayıt Cihazları, Alarm, Parmak izi vb. sistemlerle ilgili merak ettiğiniz her şeyi daha kolaylıkla ve detaylıca öğrenebilirsiniz.
Güvenlik sistemleri için doğru proje ,kaliteli ürün ve profesyonel uygulama şarttır.

PDKS

Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS)
Personele dağıtılan kimlik kartları, Parmak izleri veya yüz şekilleri kullanılarak, belirli yerlere yerleştirilen okuyucu terminaller aracılığı ile, işletmelerde personel giriş - çıkış saatlerinin dijital ortamda kaydedilerek hataya ve unutmaya yer vermeden personelin belirli bir dönem içerisinde kaç gün ve kaç saat çalıştığını; izin, geç gelme, erken gitme ve gelmeme gibi kayıp zamanlarını belirleyen, verimliğin anahtarı çağdaş sistemlerdir.
PDKS sistemleri; işletmeye personel takibi için personel devam kontrolü için disiplin ve çağdaşlık getirmektedir.
PDKS, bordroya esas puantajın ve devam kontrole ilişkin çok çeşitli raporların elde edilmesini sağlar. Personel Bordrosu hazırlanırken insan faktöründen kaynaklanan hatalar PDKS sayesinde minimuma çekilir. Personel maliyetlerini ve personel çalışma saatlerini kontrol edebilen işletme, rekabetin çok yoğun yaşandığı pazarlarda daha etkili olabilme şansını da yakalayabilmektedir.


Parmak İzi


Parmak İzi Okutmalı Kapı Kilit Sistemi

İş yerlerinde çalışan Personelin işe geliş gidişlerinde, vardiya takiplerinde parmak izi her insanda farklı olduğu için personelin iş takibinde en güvenilir yöntemdir.
Parmak izi, parmak ucu derisinde, göz ile görülebilen çıkıntıların meydana getirdiği şekillerdir. Her birey eşsiz parmak izi sahibi olup kişilerin kimlikleri parmak uçlarında kodlanır. Bu kodlama sistemi bir nevi barkod sistemi gibidir.Parmak izi hatları değişmediğinden bu değişmez ve tek yumurta ikizleri de dahil her birey için farklı oluşu nedeniyle;parmak izi kimlik tespiti konusunda kullanılan bir özellikdir. Parmak izinin taranması, hızlıdır ve kişilere herhangi bir rahatsızlık vermez. Parmak izi tarayıcıları, kolaylıkla küçültülebilir ve az maliyetle üretilebilir.

PARMAK İZİ teknolojisinin ülkemizde gelişmesiyle birlikte kullanım alanlarıda son derece yaygınlaşmıştır. Parmak izi tanıma sistemi sadece yüksek güvenlik istiyen büyük firmaların kullanımından çıkmış evlerde dahi kullanılmaya başlanmıştır. Klasik anahtarlar yerine Parmak izinin tanıma cihazları kullanılarak kapılardan geçişler ancak sisteme tanıtılmış kayıtlı kullanıcıların geçişini sağlayacak şekilde düzenlenir.. Bunun dışında bütün girişler engellidir.
Sistem büyük işletmelerin her türlü giriş çıkışında Turnikelerle birlikte kullanılmaktadır. Turnikelere bağlanan Parmak İzi Tanıma Cihazlarıyla o geçiş noktasından geçmeye izinli kişiler tanımlanır ve sisteme entengre edilmesiyle kilit vazifesi görür. Ve sistemde kayıtlı olmayan hiçbir personel yada araca
Turnike açılmaz.
Parmak izi sistemini iş yernizin belli noktalarındada kullanabilirsiniz. Belirli oda ve geçiş noktalarına bütün personelizin erişmesi yerine sadece belirli kişilerin geçişlerini sağlarsınız.

Kartlı GeçişKartlı Geçiş Sistemleri başlıca iki çeşit olarak kullanılır :

Access Kontrol Sistemleri ,
Personel Devam Kontrol Sistemleri (PDKS)
Access Kontrol Sistemleri güvenlik amaçlı sistemlerdir. Kişilerin çeşitli bölgelere girmelerini engelleyen, girebilme yetkisinde olanları denetleyen, bunlarla ilgili çeşitli giriş-çıkış saatleri raporlayan ve bilahere güvenlik amaçlı başka fonksiyonları olan güvenlik sistemleridir.

Personel Devam Kontrol Sistemleri-PDKS (Personel devamı kontrol) ; personel giriş çıkış saatlerine bağlı olarak toplam çalışma saatinin ve varsa fazla mesainin de hesaplanmasıdır.
KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ KURULMASI:

Kartlı geçiş sistemleri profesyonel bilgi ve birikim isteyen bir iştir. Günümüzde herkes bu tarz sistemleri kurabileceğini ileri sürmekte ancak yanlış ürün tercih edilmesi, tesisat ve kablolama yapılan yanlışlıklar sistemin sorunlu bir şekilde çalışmasına yol açmaktadır. Örneğin kurulmuş ve çalışan bir sistemin 15-30 günde bir de olsa kilitlenerek kapı açma hareketini gerçekleştirememesi. Kartlı geçiş sistemi uygulanan bölgelerde manuel kapı açma sistemleri söküldüğü için bu tarz bir hata oluştuğunda kullanıcılar çok mağdur durumlarda kalabilmektedirler.İkinci bir konu kartlı geçişlerde kullanılan yazılımlardır, tüketicinin yanlış bilgilendirilmesi sonucu piyasada çok ucuza satılan kartlı geçiş kontrol sistemleri yüksek fiyatlara satılmakta bunun yanlış bir seçim olduğunu tüketici uzun zaman sonra anlayabilmektedir. Genelde ücretsiz yazılım mantığı ile piyasada satılan düşük kapasitede ve amatör veri tabanları kullanan yazılımlar hatta veri tabanından yoksun birçok ürün vardır. Bu da uzun vadede kullanılması ve bilgilerin saklanması göz önünde bulundurulması düşünülen bir kartlı geçiş sistemine yapılan yatırımın boş yere yapıldığını ortaya koymaktadır. Bir kartlı geçiş sistemi alırken kullandığı veri tabanı sistemini mutlaka araştırın.

Hırsız Alarmı,Hırsız Alarm Sistemleri

Ev ve iş yerlerini hırsızlığa karşı koruyan güvenlik sistemleri Hırsız Alarm sistemleri (Hırsız alarmı) olarak belirtilir.
Dedektör sayesinde algılanan
alarm durumu panele iletilir, siren ve telefon arama cihazları kullanılarak kullanıcı bu durumdan haberdar edilir. Hırsız ihbar sistemleri kablolu ve kablosuz olarak iki tiptir. Kablosuz sistemler, maliyetleri daha yüksek olduğundan kablo çekmenin çok zor ya da imkansız olduğu yerlerde kullanılır. Ancak bazı durumlarda kablo ve kablolama işçiliğinin o kadar artarki kablosuz sistem kullanmak daha avantajlı olabilir. Hem kablolu hemde kablosuz dedektörlerin kullanıldığı paneller de vardır.
Back to content | Back to main menu